26 de desembre de 2017

Carta oberta ARA SÍ?




Ara sí que es podrà votar a Catalunya, el proper 21-D? Segur?
Ah! És perquè el proppassat dia 1-O, estaven els catalans convocats -democràticament i legítimament- a expressar-se en relació al seu futur i clar, això en una democràcia (?) consolidada (!) com l’espanyola, no podia acceptar-se pels garants de la “legalitat”. Ara, però, que els mateixos catalans són convocats –democràticament també, però de forma il·legítima-, per a consolidar el present, a l’empara de l’article 155 de la Constitució, podran fer-ho –anar a votar al mateixos llocs de l’1-O-, sense por a ser apallissats pels uniformats del ministeri de l’Interior.


Segur?

Cap comentari:

Publica un comentari